lek. Marta Sochaj - urolog gorzów, androlog gorzów, lekarz medycyny seksualnej gorzów

O mnie

Wykształcenie

W roku 2006 zostałam absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. V rok studiów ukończyłam na Uniwersytecie Claude Bernard w Lyonie we Francji, w ramach programu Erazmus. Pierwsze doświadczenia kliniczne zdobyłam w Wielkiej Brytanii na oddziałach Chorób Wewnętrznych, Chirurgii Ogólnej i Urologii. Następnie uzyskałam tytuł specjalisty Urologa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM w Łodzi, zdobywając tytuł członka Europejskiej Rady Urologii (FEBU, 2015).

Równolegle do specjalizacji z urologii uczestniczyłam w 18-miesięcznym szkoleniu z andrologii. Po zdanych egzaminach uzyskałam tytuł androloga klinicznego (EAA, 2015)

Po specjalizacji odbyłam 3-miesięczny staż kliniczny w Szpitalu Uniwersyteckim w Sheffield, w Wielkiej Brytanii. Dotyczył on urologii czynnościowej (operacje plastyczne cewki moczowej, leczenie pęcherza nadreaktywnego i zespołu bólowego pęcherza moczowego) oraz diagnostyki i leczenia zaburzeń seksualnych męskich.

Po stażu w Sheffield rozpoczęłam pracę w Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim i w Centrum Medyczym ‘Nowa 5’ w Gorzowie Wlkp.

Odbyłam również szkolenie w zakresie seksuologii z ramienia Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. Po zdanym egzaminie uzyskałam tytuł lekarza medycyny seksualnej (FECSM, 2016).

Od października 2018 rozpoczęłam pracę jako wykładowca na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jestem członkiem Katedry Humanizacji Medycyny i Seksuologii pod kierownictwem prof. dr hab. Zbigniewa Izdebskiego.

Jestem autorką i współautorką prac naukowych o tematyce urologicznej. Wygłaszam prezentacje na konferencjach w Polsce i za granicą.

Patient Information EAU

Od 2016 roku działam na rzecz sekcji Patient Information Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, która opracowuje dla pacjentów informacje na temat diagnostyki i leczenia chorób urologicznych w formie tekstu, rycin i animacji. Z biegiem czasu zostaną one przetłumaczone na język polski i inne języki europejskie, tak aby każdy pacjent mógł zapoznać się z nimi i pogłębić swoją widzę na interesujące go tematy.

Towarzystwa Naukowe

Jestem aktywnym członkiem:

Języki obce

Posługuje się biegle językiem angielskim na poziomie zaawansowanym oraz językiem francuskim na poziomie średniozaawansowanym. Oferuję diagnostykę i leczenie w tych językach.

Zakres usług

Specjalizuję się w leczeniu chorób urologicznych zarówno łagodnych, jak i nowotworowych, kamicy dróg moczowych, zakażeń układu moczowego, nietrzymania moczu, zaburzeń erekcji, niepłodności męskiej, a także zaburzeń seksualnych.

więcej ...
Kwalifikacje

Zapraszam Państwa do zapoznania się z moimi kwalifikacjami z zakresu urologii, andrologii i seksuologii oraz pracy w zespole Patient Information, Europejskiego Towarzystwa Urologicznego.

więcej ...

Polecam

To nowoczesny portal, gdzie spotykają się specjaliści i pacjenci. Znajdziecie tutaj Państwo fachowe informacje z dziedziny andrologii i seksuologii.

To profesjonalny portal dla pacjentów opisujący choroby urologiczne, ważne objawy chorób urologicznych oraz na czym polegają operacje urologiczne.

To portal, w którym znajdziecie Państwo kompleksowe informacje na temat plemników, badania nasienia oraz niepłodności męskiej.

To młoda strona Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, przedstawiająca rzetelne informacje na temat chorób urologicznych, ich diagnostyki i leczenia. Szczególnie pomocne są ryciny oraz animacje najczęstszych zabiegów urologicznych.